Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Artykuł aktualny
na dzień 27-06-2022
Artykuł aktualny
na dzień 27-06-2022
Data publikacji: 2022-06-02

Przesunięte terminy na złożenie informacji o cenach transferowych i oświadczeń o sporządzeniu dokumentacji podatkowej

Ustawodawca zadecydował o przedłużeniu terminów na złożenie informacji o cenach transferowych (informacja TPR) i  oświadczenia o sporządzeniu lokalnej dokumentacji cen transferowych. Taka zmiana zostanie wprowadzona ustawą o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową (dalej: ustawa nowelizująca). Zmiany w zakresie przesuniętych terminów będą obowiązywać z mocą od 31 grudnia 2021 r. Zastosowanie tych zmian z mocą wsteczną oznacza przedłużenie terminów na złożenie informacji TPR oraz oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych, które upłynęły w okresie od  1 stycznia 2022 r. do dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej. Dodatkowo ustawodawca rozszerzy zakres zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji dla niektórych transakcji zawieranych między podmiotami powiązanymi.

Przedłużenie terminu na złożenie informacji TPR

Przypominamy, że termin na złożenie informacji TPR (druki TPR-C i TPR-P) upływa z końcem jedenastego miesiąca po zakończeniu roku podatkowego (zob. art. 23zf ust. 1 updof i art. 11t ust. 1 updop). Termin ten przedłużony jednak będzie przez ustawę nowelizującą:

  • do 30 września 2022 r. - w przypadku informacji TPR, których termin złożenia upływa w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 30 czerwca 2022 r.,
  • o 3 miesiące - w przypadku ...
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00