Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2021-12-06

liderzy esg

Od tego trendu w biznesie nie ma i nie będzie odwrotu

Uczestnicy: Monika Nachyła, partner w Abris Capital Partners, Anna Żyła, dyrektor biura polityki ekonomicznej i taksonomii Banku Ochrony Środowiska, Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu. Moderator: Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego DGPUczestnicy: Monika Nachyła, partner w Abris Capital Partners, Anna Żyła, dyrektor biura polityki ekonomicznej i taksonomii Banku Ochrony Środowiska, Dawid Jakubowicz, prezes Ciechu. Moderator: Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego DGP

Zrównoważony rozwój to już nie tylko zadanie dla najbardziej ambitnych, ale powinność, którą winny wdrażać wszystkie firmy, którym zależy na utrzymaniu się na rynku

Takie wnioski płyną z debaty zatytułowanej „Jak ESG zmienia otoczenie biznesowe firm?” odbywającej się podczas gali finałowej konkursu mającego wyróżnić firmy mające największe osiągnięcia w tej sferze. Wydarzenie to było też okazją, by dalej aktywnie promować działania na rzecz środowiska, społeczeństwa i dobrego funkcjonowania organizacji.

W panelu prowadzonym przez Marka Tejchmana, zastępcę redaktora naczelnego DGP, wzięli udział przedstawiciele instytucji, które już teraz kształtują model zrównoważonego rozwój polskiego biznesu. Opowiadali, jak ważne jest, aby sektor przedsiębiorstw nie tylko zauważył wchodzące w życie regulacje, ale również dopasowywał do nich swoją działalność.

Warto wyprzedzać przepisy

Według Dawida Jakubowicza, prezesa Ciechu, jednego z największych polskich przedsiębiorstw w sektorze chemicznym, dziś ESG dla firm z jego branży oznacza być albo nie być. Podmioty, które będą ignorować zmieniające się trendy, mogą lada chwila zniknąć z rynku. To sprawia, że spółka, która chce być liderem w tym przemyśle, nie tylko dziś, ale także w najbliższych latach i dekadach musi dostosowywać się do zmian, a nawet je wyprzedzać. Takie właśnie są aspiracje Ciechu, który zamiast jedynie adaptować się do nowego prawa, stara się być przed regulacjami. – Chcemy być proaktywni w tym zakresie. Póki mamy czas, chcemy robić to na własnych warunkach. Jeśli dogoni nas legislacja, to już jest za późno – mówił Dawid Jakubowicz.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00