Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

TEMATY:
TEMATY:
Data publikacji: 2022-07-11

Więcej zieleni może dać też korzyści podatkowe

Udział w akcjach związanych z sadzeniem drzew i krzewów, a także zakładanie łąk czy pasiek w miastach to popularne ostatnio działania proekologiczne. Z punktu widzenia rozliczeń z fiskusem istotne jest, czy firmy podejmują takie działania samodzielnie, czy współpracując z innymi podmiotami

Zielone inicjatywy są podejmowane zarówno przez przedstawicieli organów publicznych, jak i przedsiębiorców. Niejednokrotnie w ten sposób firmy chcą chociaż w niewielkim stopniu zrekompensować ślad węglowy, który pozostawiają w związku z latami swojej działalności.

Często spotykaną praktyką jest sadzenie drzewka w zamian za zakupiony przez klienta towar czy wykonaną usługę. Nabywca otrzymuje certyfikat potwierdzający posadzenie drzewka, a przedsiębiorca może się pochwalić podejmowaną inicjatywą. Atrakcyjne jest również sadzenie drzew z okazji ważnych wydarzeń w firmie czy mobilizowanie internautów lub lokalnej społeczności do udziału w akcji. Coraz więcej przedstawicieli biznesu angażuje się też w zakładanie łąk kwiatowych w miastach. W ślad za drzewami i miejskim łąkami powstają ule, które znajdziemy na dachach nie tylko budynków biurowych, lecz także centrów handlowych czy logistycznych. Dodatkowym atutem jest produkcja własnego miodu, który można podarować pracownikom lub klientom.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00