Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2022-10-03

ESG na polskich uczelniach w praktyce

Polskie uniwersytety uwzględniają w swoich strategiach elementy ESG. Władze uczelni polegają na współpracy ze studentami, którym dają przestrzeń na tworzenie oddolnych struktur i wspierają ich. Zapytaliśmy o znaczenie i działania ESG podejmowane na polskich uczelniach.

W Akademii Leona Koźmińskiego sprawy toczą się dwutorowo. Z jednej strony to samodzielne działania władz uczelni, z drugiej współpraca ze studentami z organizacji akademickiej Green Kozminski.

- Wspólnie z Biurem Infrastrukturalno-Gospodarczym pracujemy nad wdrażaniem rozwiązań smart campus. Obecnie prowadzimy projekt związany z dywersyfikacją odnawialnych źródeł energii - wyjaśnia Agata Ordon, świeżo upieczona absolwentka prawa w ALK i pomysłodawczyni organizacji.

Podobne cele przyświecają studentom z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kilkoro z nich zajęło 3. miejsce w konkursie CFA Ethics Challenge 2022, który popularyzuje kwestie etyczne wśród młodych ludzi zainteresowanych rynkami kapitałowymi.

- Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na analizie case study firmy z branży chemicznej, która podjęła się greenwashingu celem uzyskania lepszych wyników finansowych. Nasze rozwiązanie skupiło się na przedstawieniu złamanych kodeksów etyki zawodowej i przepisach prawa, a także na umiejscowieniu tego zdarzenia w szerszym kontekście zielonej transformacji przeprowadzanej przez kraje UE - tłumaczy Marceli Hłąza, lider wyróżnionego zespołu, i doktorant UEP.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00