Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2022-07-25

PREZENTACJA

Rozwój z naukowym wsparciem

Powołanie Rady Naukowej przy LW BogdankaPowołanie Rady Naukowej przy LW Bogdanka

Bogdanka powołała innowacyjne gremium doradcze, które wesprze spółkę w procesie transformacji. Dzięki niej kopalnia będzie najbardziej efektywna nie tylko pod względem wydobycia, lecz także w dziedzinie inwestycji środowiskowych

Wspieranie bezpieczeństwa energetycznego kraju, zachowanie miejsc pracy dla obecnych i przyszłych pokoleń i rozwój biznesowy przy jednoczesnym zmniejszaniu negatywnego wpływu na środowisko - wyzwań przed górniczą spółką jest wiele. Innowacyjna i niezależna Rada Naukowa ds. Ochrony Środowiska przy LW Bogdanka pomoże im sprostać.

Odpowiedzialni za środowisko

Jak do tego doszło, że naukowcy poświęcą swój czas i wiedzę po to, żeby pomóc ważnej w regionie firmie będącej jednym z największych pracodawców? Czy zysk firmy może być zyskiem dla środowiska? Bogdanka wierzy, że tak.

Podczas spotkania inaugurującego działalność kopalni w Bogdance, 6 stycznia 1972 r., prof. Bolesław Krupiński, wybitny ekspert górniczy, mówił: - Pamiętajcie także, że będziecie mieli do czynienia z górnikami, a więc ludźmi lubiącymi szybką, skuteczną pracę i co tu mówić (..) - obiektywnie musimy na siebie spojrzeć - zawsze przecież swoją działalnością naruszającymi miejscowe stosunki i przyrodę…. Krupiński przewidział potrzebę dbania o środowisko, nie wiedząc jeszcze wówczas, że wydobycie w Bogdance będzie się odbywać w sąsiedztwie cennych przyrodniczo obszarów chronionych. Poleski Park Narodowy, niewątpliwie najcenniejszy z tych obszarów, ma bowiem 32 lata, a Bogdanka w tym roku świętuje 40-lecie wydobycia. W latach 2007-2008 w obszary Natura 2000 Polesie włączono Jeziora Uściwierskie i Park Krajobrazowy Pojezierze Łęczyńskie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00