Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2022-06-28

Psychiatria na nowych zasadach

O wpływie pandemii na kondycję psychiczną społeczeństwa, a także na przebieg reform systemu leczenia, rozmawiali uczestnicy debaty zorganizowanej przez DGP w ramach Zdrowego Tygodnia, wydarzenia towarzyszącego projektowi „Zdrowie Polaków”

Obecnie wdrażane są dwie reformy: w ramach pilotażu centrów zdrowia psychicznego (CZP) testowany jest nowy model leczenia dorosłych, natomiast zmiany w psychiatrii dzieci i młodzieży wprowadzane są już w całej Polsce. Na czym polegają?

prof. Piotr Gałecki konsultant krajowy ds. psychiatrii

prof. Piotr Gałecki konsultant krajowy ds. psychiatrii

- Pilotaż zakłada, że w każdym rejonie Polski powstanie CZP, obejmujące populację danego powiatu lub dzielnicy dużego miasta, liczącą 50-200 tys. osób. Centrum, mając opiekę terytorialną nad tym obszarem, będzie gwarantowało pomoc ambulatoryjną, czyli poradnię zdrowia psychicznego, zespół leczenia środowiskowego, oddział dzienny, oddział całodobowy oraz to, co jest nowością - punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny czynny od rana do wieczora w dni robocze, gdzie pacjent może się zgłosić bez zapisu i otrzymać pomoc w ciągu 72 godzin - tłumaczył prof. Piotr Gałecki, konsultant krajowy ds. psychiatrii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00