Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2022-06-30

Innowacje wyjdą nam na zdrowie

Debata „Rozwój e-zdrowia przyszłością polskiego systemu ochrony zdrowia” zwieńczyła tydzień „Zdrowie Polaków”.

Debata ekspertów pokazała, jak wiele dzieje się w obszarze e-zdrowia, jak również jaki jest jeszcze potencjał do wykorzystania.

- We współpracy ze środowiskiem medycznym wdrażamy wiele innowacji. Mam na myśli takie rozwiązania jak e-zwolnienia, e-recepty czy e-skierowania. Od 2018 r. działa Internetowe Konto Pacjenta, w maju 2021 r. ruszyła jego wersja mobilna, aplikacja mojeIKP. Za chwilę startuje pilotaż centralnej e-rejestracji. Są to duże przedsięwzięcia logistyczne, co potwierdzają liczby: ponad 1,2 mld wystawionych i zrealizowanych e-recept, ponad 150 mln e-skierowań i ponad 250 mln zarejestrowanych zdarzeń medycznych - powiedział na wstępie Paweł Kikosicki, dyrektor Centrum e-Zdrowia (CeZ).

Jeśli idzie o rozwiązania adresowane bezpośrednio do podmiotów na rynku ochrony zdrowia, na pierwszym planie jest system e-Zdrowie (P1), elektroniczna platforma usług publicznych, zbierająca m.in. e-recepty, e-skierowania, wyniki badań diagnostyczny etc. Zakres tych danych stale się poszerza - wkrótce CeZ udostępni m.in. cyfrowe karty zgonu i urodzeń oraz zdigitalizuje medycynę pracy i szkolną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00