Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2014-06-21

Zatrudnienie na praktykę absolwencką - korzyści dla pracodawcy i praktykanta

Umowa absolwencka daje przedsiębiorcy możliwość pozyskania dodatkowej osoby do pracy, bez obowiązku wypłacania jej wynagrodzenia, a absolwentowi daje szansę zdobycia niezbędnego doświadczenia i uzyskania stałego zatrudnienia w firmie. Dla obu stron jest korzystna, gdyż nie jest objęta oskładkowaniem.

Alternatywą dla stażu organizowanego przez urzędy pracy są praktyki absolwenckie. Praktykant nie jest pracownikiem. Firma nie musi ponosić kosztów badań lekarskich, a także spełniać wielu obowiązków ewidencyjnych związanych z ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym oraz kosztów z tym związanych.

Nawiązanie współpracy

Podmiotem przyjmującym na praktykę może być osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. Natomiast praktykantem może być osoba, która ukończyła co najmniej gimnazjum i w dniu rozpoczęcia praktyki nie ukończyła 30. roku życia. Nie jest wykluczone, że na praktykę zostanie przyjęta osoba, która jest w trakcie pobierania nauki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej lub szkoły wyższej przed ich ukończeniem, np. w okresie wakacji. Osoba ta spełnia warunek, jakim jest ukończenie przynajmniej gimnazjum.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00