Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 15 maja 2009 r., sygn. I SA/Po 392/09

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący NSA Włodzimierz Zygmont (spr.) NSA Sylwia Zapalska Sędziowie WSA Roman Wiatrowski Protokolant st.sekr. sąd. Magdalena Rossa- Śliwa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 maja 2009r. sprawy ze skargi N. sp. z o.o. w K. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. - organu upoważnionego przez Ministra Finansów - na rzecz skarżącej spółki kwotę [...]zł ([...] złotych ) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego; /-/R.Wiatrowski /-/W.Zygmont /-/S. Zapalska

 

UZASADNIENIE

Dyrektor Izby Skarbowej interpretacją indywidualną z dnia (...) nr (...) wydaną dla A sp. z o.o. w K. na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005r. nr 8, poz. 60 ze zm.) - dalej: O.p., przy uwzględnieniu art. 5 ust. 1; art. 8 ust. 1 i ust. 3, art. 27 ust. 1, art. 29 ust. 1 i ust. 4, art. 31 ust. 1-3, art. 41 ust. 1 i ust. 13 i art. 106 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) - dalej: VAT, oraz § 16 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie maja zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz.798 ze zm.), w uznał za nieprawidłowe stanowisko spółki w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług odnośnie premii pieniężnych uzyskiwanych przez spółkę od kontrahentów zagranicznych.

Interpretacja odnosiła się do następującego stanu faktycznego:

Spółka jako producent różnego rodzaju wyrobów lakierniczych , w szczególności lakierów samochodowych, dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług polegającego na zakupie substancji chemicznych i półproduktów na potrzeby prowadzonej przez siebie produkcji. W związku z dobrze układająca się współpraca handlową, zagraniczni kontrahenci (podatnicy VAT) udzielają spółce tzw. premii pieniężnej, wypłacanej (przyznawanej) raz po zakończeniu roku kalendarzowego i liczonej procentowo od wartości obrotu, w przypadku łącznego spełnienia dwóch warunków:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00