Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.04.2014, sygn. IBPP4/443-41/14/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-41/14/PK

Naliczanie odsetek w sytuacji określenia korekty wartości celnej w górę i wstecznego określenia wysokości podatku należnego w decyzji naczelnika urzędu celnego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 24 stycznia 2014 r. (data wpływu 31 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w przedmiocie naliczania odsetek w sytuacji określenia korekty wartości celnej w górę i wstecznego określenia wysokości podatku należnego w decyzji naczelnika urzędu celnego - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w przedmiocie naliczania odsetek w sytuacji określenia korekty wartości celnej w górę i wstecznego określenia wysokości podatku należnego w decyzji naczelnika urzędu celnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (Spółka) jest producentem części samochodowych, w tym samochodowych systemów świetlnych. Na potrzeby prowadzonej działalności Spółka importuje niektóre części, podzespoły itp. z krajów spoza Unii Europejskiej. W odniesieniu do takich części Spółka rozpoznaje import towarów oraz zgodnie z art. 33 ust. 1 ustawy o VAT oblicza i wykazuje kwotę podatku w zgłoszeniu celnym, uiszczając należne cło razem z podatkiem VAT. Kwota zapłaconego podatku następnie jest wykazywana, zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 1 ustawy o VAT jako podatek VAT naliczony w rozliczeniu za okres, w którym Spółka otrzymała dokument celny. Dokonywane importy są w całości związane ze sprzedażą opodatkowaną VAT. Spółka ma pełne prawo do odliczenia VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00