Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 1 czerwca 2010 r., sygn. III SA/Wa 2271/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jerzy Płusa, Sędziowie Sędzia WSA Maciej Kurasz, Sędzia WSA Jarosław Trelka (sprawozdawca), Protokolant Agata Rogosz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 1 czerwca 2010 r. sprawy ze skargi S. sp. z o.o. z siedzibą w B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] października 2009 r. nr [...] w przedmiocie określenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy za październik 2004 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] października 2009 r. Dyrektor Izby Skarbowej w W. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego w W. z dnia [...] czerwca 2009 r. określającą spółce S. sp. z o. o. w B. (dalej "Skarżąca" lub "Spółka") nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy w podatku od towarów i usług za październik 2004 r.

Z uzasadnienia decyzji Dyrektora wynika, że po dokonaniu w 2005 r. kontroli zasadności wykazywanego przez Spółkę zwrotu Naczelnik wydał decyzję z dnia [...] października 2005 r., w której określił nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy oraz do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, a także dodatkowe zobowiązanie podatkowe. Podstawą faktyczną tej decyzji było ustalenie, że Skarżąca nieprawidłowo wykazała sprzedaż usług obróbki materiałów powierzonych przez S. Inc. ze Stanów Zjednoczonych jako eksport towarów do USA. Spółka zastosowała przy tej transakcji stawkę opodatkowaia 0%, podczas gdy usługi te powinny być opodatkowane stawką 22% jako usługi na ruchomym majątku rzeczowym (opodatkowanie w miejscu ich świadczenia). Do powyższego wniosku Naczelnik doszedł po analizie umowy pomiędzy Spółką i S. Inc., z której wynikało - według Organu - jedynie powierzenie materiału do obróbki, a nie jego sprzedaż.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00