Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2020, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.370.2020.1.MKA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.370.2020.1.MKA

Zwolnienie z opodatkowania dochodów uzyskanych z Holandii.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2020 r. (data wpływu 6 kwietnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca był zatrudniony w holenderskiej firmie transportu ciężarowego. Obecnie jest na emeryturze, mieszka w Polsce i w Polsce znajduje się centrum interesów Zainteresowanego. Wnioskodawca pobiera świadczenie emerytalne z polskiego systemu emerytalnego. Otrzymuje też świadczenia z holenderskiego systemu zabezpieczenia społecznego.

Są to wypłaty z:

  • branżowego funduszu transportu ciężarowego, tworzonego ze składek pracowniczych i gromadzonego w (),
  • branżowego funduszu ubezpieczenia na życie tworzonego ze składek pracowniczych i gromadzonego w () wypłacanego przez (). Ubezpieczenia te wynikają bezpośrednio z holenderskiego prawa pracowniczego.
  • (). Jest to stricte świadczenie emerytalne.

Wszystkie ww. pozycje są opodatkowane przez stronę holenderską. Po zakończeniu roku kalendarzowego Wnioskodawca otrzymuje Jaaropgave" z dokładnym wyliczeniem kwot brutto oraz kwot potrąconych podatków. W dalszej kolejności, łącznie z PIT-40/A wystawionym przez polski ZUS Zainteresowany rozlicza należny podatek w rocznym PIT-36 zgodnie z polskim prawem podatkowym oraz wytycznymi, podpisanej przez RP Konwencji dwustronnej, stosując metodę proporcjonalnego odliczenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00