Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.05.2020, sygn. 0112-KDIL3.4012.262.2020.1.MŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.262.2020.1.MŁ

Obowiązek wymiany kasy w sklepiku kinowym na kasę on-line.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 kwietnia 2020 r. (data wpływu 21 kwietnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku stosowania kasy on-line od 1 lipca 2020 r. jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w ww. zakresie.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność statutową oraz działalność gospodarczą, związaną z działaniem w jego strukturach Kina oraz sklepiku ściśle związanego z działalnością Kina. Sklepik kinowy jest otwarty w momencie działania kina i sprzedawane są w nim określone artykuły związane z typową działalnością kina. Można tu kupić, np: popcorn, natchosy, napoje przetwarzane, tj. (), kawę, czy herbatę, które są sprzedawane w jednorazowych opakowaniach i ze stawką 23%. Kawę można na prośbę klienta kupić we filiżance. Wnioskodawca towary przetworzone nie traktuje jako usługę (np. przygotowanie popcornu) i nie sprzedaje ich z wykorzystaniem obniżonej stawki VAT 8%, ale traktowane są one jako towary sprzedawane z stawką VAT 23%. W sklepiku są również sprzedawane towary nie przetwarzane, tj. wafelki, wafelki czekoladowe, chipsy, paluszki, orzeszki w puszce oraz napoje w butelkach, tj. soki, woda mineralna, itp. Towary nie przetwarzane są sprzedawane zgodnie ze stawką podatku VAT z faktury zakupu. Wnioskodawca nie prowadzi magazynu, towar zakupywany jest na bieżąco zgodnie z zapotrzebowaniem.

Wnioskodawca nie ma typowego bufetu i nie prowadzi typowej gastronomii, niemniej klienci konsumują zakupione towary na terenie Wnioskodawcy, dokładniej na sali kinowej podczas seansów filmowych. Na dzień dzisiejszy sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w sklepiku kinowym jest rejestrowana na kasie fiskalnej z elektronicznym zapisem kopii. Wnioskodawca zastanawia się, czy wprowadzony obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasach on-line od 1 lipca 2020 roku będzie dotyczył również jego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00