Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.01.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.42.2019.5.IM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.42.2019.5.IM

Umowa zlecenia, działalność wykonywana osobiście.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 listopada 2019 r. (data wpływu 13 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia źródła przychodu dla przychodów uzyskanych w związku z zawartą umową zlecenia:

  • jest nieprawidłowe - w części dotyczącej ustalenia źródła przychodów z tytułu wynagrodzenia za przeniesienie majątkowych praw autorskich do powstałych utworów,
  • jest prawidłowe - w części dotyczącej ustalenia źródła przychodów z pozostałych czynności wykonywanych na podstawie umowy zlecenia.

UZASADNIENIE

W dniu 13 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek - uzupełniony pismem z 30 grudnia 2019 r. (data wpływu 7 stycznia 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia źródła przychodu dla przychodów uzyskanych w związku z zawartą umową zlecenia.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest wspólnikiem sp. z o.o. (dalej jako: Spółka) i jednocześnie pracownikiem Spółki. Jako pracownik podlega bezpośrednio pod dwuosobowy zarząd, który kieruje Spółką. Wnioskodawca planuje wejście do zarządu Spółki i uzyskiwanie wynagrodzenia z tytułu udziału w zarządzie na podstawie uchwały zgromadzenia wspólników. Wejście osoby Wnioskodawcy do zarządu Spółki będzie jednak oznaczało konieczność uprzedniego rozwiązania jego umowy o pracę ze Spółką, jako że nie jest możliwe z punktu widzenia ważności umowy o pracę, by Wnioskodawca był jednocześnie pracownikiem i członkiem zarządu Spółki (ze względu na niespełnienie w takim wypadku przesłanki podległości, która stanowi część konstytutywną stosunku pracy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00