Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2019, sygn. 0112-KDIL4.4012.477.2019.1.TKU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.477.2019.1.TKU

Odliczenie i zwrot kwoty podatku realizacja projektu przez gminę, w tym najem pomieszczeń.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 października 2019 r. (data wpływu 15 października 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu kwoty podatku poniesionego w związku z realizacją projektu pn.: () jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu kwoty podatku poniesionego w związku z realizacją projektu pn.: ().

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina (dalej: Gmina, Wnioskodawca) złożyła wniosek o przyznanie pomocy na zadanie pod nazwą: () w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa () na lata 2014-2020, (). Celem projektu jest zniwelowanie zjawisk problemowych oraz wzmocnienie potencjału społecznego, gospodarczego, technicznego, środowiskowego oraz przestrzenno-funkcjonalnego poprzez przywrócenie i poszerzenie funkcji budynku dworca autobusowego oraz terenu przyległego. Przywrócenie funkcji polegać będzie na wykonaniu robót budowlanych remontu budynku (wewnątrz i z zewnątrz) wraz z wymianą instalacji oraz zagospodarowaniem terenu przyległego.

STAN FAKTYCZNY: Istniejący budynek dworca autobusowego jest zniszczony, posiada przestarzałe technologie (ocieplenie), instalacje (woda, kanalizacja elektryczna), natomiast teren przyległy stanowią stare, nierówne płyty drogowe. Taki stan rzeczy wpłynął na brak zainteresowania wynajmem lokali oraz wpływa niekorzystnie na zachowania młodzieży, która jest podstawowym użytkownikiem dworca. Dworzec administrowany jest przez Zakład () (dalej: Zakład) zakład budżetowy miasta nieposiadający osobowości prawnej. Obecnie wynajmowane jest odpłatnie pomieszczenie kasy biletowej wraz z partycypacją w kosztach ogrzewania budynku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00