Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.09.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.403.2019.1.PR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.403.2019.1.PR

Zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dostawy w transakcji łańcuchowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2019 r. (data wpływu 25 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność m.in. w zakresie produkcji artykułów (zabawek) dla zwierząt (PKD 13.92.Z). Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, jest również zarejestrowany jako podatnik VAT UE na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych.

Nabywcami produktów Wnioskodawcy są zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prowadzące działalność gospodarczą posiadające swoją siedzibę w kraju, jak i za granicą, na terenie jednego z krajów Unii Europejskiej. Do tej pory Wnioskodawca sprzedając swoje produkty podmiotom posiadającym siedzibę na terenie innego niż Polska kraju Unii Europejskiej, rozpoznawał tą sprzedaż jako wewnątrzwspólnotową dostawę towarów i posiadał dowody przewidziane w art. 42 dokumentujące wywóz towarów poza terytorium kraju i dostarczenie do nabywcy, tj. podmiotu (zwanego dalej kontrahentem zagranicznym), który:

  • dokonał zakupu towarów w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej,
  • posiada swoją siedzibę poza terytorium Polski na terenie innego kraju Unii Europejskiej,
  • jest zarejestrowany do transakcji wewnątrzwspólnotowych i posiada numer VAT nadany w innym kraju Unii Europejskiej właściwy dla jego siedziby.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00