Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2019, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.355.2019.1.ID, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.355.2019.1.ID

w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2019 r. (data wpływu 11 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 czerwca 2019 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego () Wnioskodawca realizuje projekt: , w ramach osi priorytetowej: Kadry dla gospodarki w okresie od 15 sierpnia 2018 r. do 30 września 2019 r. Działanie ma na celu rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego. Jest to powiązane ze strategią rozwoju społeczno-gospodarczego województwa X do roku 2025 w ramach programu współpracy szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe z otoczeniem społeczno-gospodarczym (pracodawcami/organizacjami pracodawców, przedsiębiorcami/organizacjami przedsiębiorców). Głównym celem projektu jest lepsze dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwienie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmocnienie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości, w tym poprzez mechanizmy prognozowania umiejętności, dostosowania programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.

Uczniowie Wnioskodawcy, którzy poprzez rekrutację zostali wybrani do odbycia staży zawodowych otrzymają stypendium stażowe. Stypendium jest przyznane zgodnie z regulaminem konkursu nr () Regionalnego Programu Operacyjnego (). Stypendium stażowe będzie wypłacone w ramach umowy o odbywaniu stażu. Stypendium stażowe uczniom Szkoły będzie wypłacała Szkoła, jako realizator projektu. Środki finansowe pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00