Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.12.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.810.2018.1.PC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.810.2018.1.PC

Możliwość przechowywania dokumentów potwierdzających wywóz towarów poza terytorium Polski wyłącznie w formie elektronicznej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 grudnia 2018 r. (data wpływu 11 grudnia 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości przechowywania dokumentów potwierdzających wywóz towarów poza terytorium Polski wyłącznie w formie elektronicznej jest prawidłowe

UZASADNIENIE

W dniu 11 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości przechowywania dokumentów potwierdzających wywóz towarów poza terytorium Polski wyłącznie w formie elektronicznej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej: Spółka lub Podatnik lub Wnioskodawca) jest producentem szkła gospodarczego na skalę przemysłową, w szczególności opakowań szklanych przeznaczonych m.in. dla przemysłu kosmetycznego, perfumeryjnego i spożywczego, świadczy także usługi zdobienia takich opakowań i prowadzi sprzedaż hurtową opakowań szklanych jak i form do produkcji szkła. Spółka została zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług oraz jako podatnik VAT UE. W ramach działalności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług Spółka dokonuje dostaw dla kontrahentów zarówno z państw członkowskich Unii Europejskiej innych niż Polska jak i z państw trzecich (spoza Unii Europejskiej) organizując transport, bądź dokonując dostaw na zasadach ex works, co oznacza że to kupujący ponosi zasadniczo koszty i ryzyko podczas całego procesu wysyłki włącznie z załadunkiem, a obowiązkiem Spółki jest przede wszystkim zapewnienie dostępu do towarów. W tym ostatnim wypadku przeniesienie ryzyka ze Spółki na kupującego następuje w miejscu, gdzie następuje odbiór towaru. W tym ostatnim wypadku powodującym utratę bezpośredniego kontaktu z towarem, Spółka często po dostawie musi ponownie kontaktować się z nabywcą w celu zdobycia w całości potwierdzonego dokumentu CMR lub dodatkowych dokumentów potwierdzających dostawę towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00