Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2018, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.336.2018.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.336.2018.1.MM

w zakresie: 1. Czy Wnioskodawcy, na zasadzie praw nabytych, przysługuje prawo do rozliczenia nadwyżki odsetek od Pożyczek zapłaconych w 2015 r. niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów przez kolejne lata podatkowe, zgodnie z przyznanym mu na gruncie Poprzedniej Ustawy o CIT pięcioletnim okresem na rozpoznanie odsetek jako kosztów uzyskania przychodów? 2. Czy w razie pozytywnej odpowiedzi na pytanie pierwsze, Wnioskodawca może w związku ze zmianą od 1 stycznia 2018 r. przepisów Ustawy o CIT w zakresie niedostatecznej kapitalizacji rozliczyć w całości pozostałą nadwyżkę odsetek niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów z 2015 r. wraz z końcem roku podatkowego 2018?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z 13 sierpnia 2018 r. (data wpływu 17 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odsetek od umów pożyczek zawartych przed 1 stycznia 2018 r. - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 sierpnia 2018 r. wpłynął do organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odsetek od umów pożyczek zawartych przed 1 stycznia 2018 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej także: Spółka) jest osobą prawną z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wnioskodawca podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych.

Głównym przedmiotem działalności Spółki na rynku polskim jest hurtowy handel złomem stali nierdzewnej oraz metalami nieżelaznymi. Specjalizuje się w skupie złomu od podmiotów gospodarczych oraz w obrocie stalami wysokogatunkowymi, w których istotnymi składnikami cenotwórczymi są procentowe zawartości takich metali jak nikiel, chrom, molibden, miedź, kobalt. Spółka dokonuje we własnym zakresie pomiarów spektrometrycznych zawartości wyżej wymienionych metali. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy podmiotów powiązanych, działającej na światowym rynku stali, złomu stali, żelazostopów oraz metali podstawowych, a także posiadającej kopalnię miedzi i molibdenu.

Spółka przyjmuje, że rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00