Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2018, sygn. 0115-KDIT3.4011.304.2018.2.WM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenia z tytułu bezumownego korzystania ze znaku towarowego oraz opłat licencyjnych za korzystanie ze znaku towarowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 7 czerwca 2018 r. (data wpływu 20 czerwca 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 16 sierpnia 2018 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: wynagrodzenia z tytułu bezumownego korzystania ze znaku towarowego oraz opłat licencyjnych za korzystanie ze znaku towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: wynagrodzenia z tytułu korzystania ze znaków towarowych oraz opłat licencyjnych za korzystanie ze znaku towarowego.

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącym stroną postępowania:
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:

przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy prowadzącego działalność w formie spółki jawnej jest między innymi produkcja i sprzedaż papieru falistego i tektury falistej oraz opakowań z papieru i tektury. Towary w postaci wszelkiego rodzaju opakowań są oznaczone pod względem jakości i stosowanych standardów bezpieczeństwa marką MP (dalej Znak Towarowy).

Właściciel Znaku Towarowego w postępowaniu przed Urzędem Patentowym RP w załatwieniu wniosku zgłoszeniowego w dniu 13 kwietnia 2017 r. uzyskał z dniem 29 września 2017 r. prawa ochronne dla przedmiotowego Znaku Towarowego udzielone decyzją wydaną przez Urząd Patentowy RP. Wnioskodawca z tego powodu zawarł umowę licencyjną na czas nieoznaczony na podstawie której, licencjodawca udzielił wyłącznej licencji na korzystanie ze Znaku Towarowego. Na podstawie umowy licencyjnej Wnioskodawca (licencjobiorca) został upoważniony do korzystania ze Znaku do następujących towarów lub usług ujętych zgodnie z klasyfikacją wiedeńską w klasie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00