Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.06.2018, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.147.2018.1.LG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.147.2018.1.LG

Opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym należności licencyjnych dokonywanych na rzecz kontrahenta z Łotwy

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 maja 2018 r. (data wpływu 30 maja 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym należności licencyjnych dokonywanych na rzecz kontrahenta z Łotwy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 maja 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym należności licencyjnych dokonywanych m.in. na rzecz kontrahenta z Łotwy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i następujące zdarzenie przyszłe.

X Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest firmą działającą w branży farmaceutycznej, zajmującą się m.in. produkcją oraz sprzedażą leków, suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych.

W ramach prowadzonej działalności Spółka nawiązuje współpracę z innymi zagranicznymi podmiotami (dalej: Kontrahenci), które są właścicielami praw do określonych produktów leczniczych, farmaceutycznych, suplementów diety, określonych środków spożywczych, wyrobów medycznych, kosmetyków i innych produktów (dalej: Produkty). Celem nawiązywanej współpracy jest prowadzenie przez Spółkę działalności w zakresie dystrybucji na terytorium Polski Produktów wytwarzanych przez Kontrahentów albo produkcji i dystrybucji na terytorium Polski określonych Produktów, do których prawa posiadają Kontrahenci.

W celu prowadzenia powyższej działalności Spółka zawiera z Kontrahentami umowy, na mocy których uzyskuje prawo do dystrybucji albo produkcji i dystrybucji na terytorium Polski określonych Produktów. W przypadku umowy odnoszącej się wyłącznie do działalności dystrybucyjnej, Spółka co do zasady nabywa dystrybuowane Produkty od Kontrahenta lub wskazanych przez niego podmiotów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00