Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.05.2018, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.76.2018.2.PK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.76.2018.2.PK

rozpoznanie importu i eksportu towarów oraz rozpoznanie świadczenia oraz importu usług

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 8 marca 2018 r. (data wpływu 20 marca 2018 r.), uzupełnionym pismem z 6 kwietnia 2018 r. (data wpływu 16 kwietnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania importu i eksportu towarów oraz w zakresie rozpoznania świadczenia oraz importu usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 marca 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie importu i eksportu towarów oraz w zakresie rozpoznania importu usług. Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 6 kwietnia 2018 r. stanowiącym odpowiedź na wezwanie Organu z 28 marca 2018 r. znak: 0111-KDIB3-3.4012.76.2018.1.PK.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT, który zamierza dokonać nabycia towaru (blach) w trakcie transportu towarów z Ukrainy do Turcji od spółki zagranicznej, która pierwotnie nabędzie towar od spółki z siedzibą na Ukrainie. Wnioskodawca dostarczy blachy do spółki z siedzibą w Turcji. W Turcji blachy zostaną przerobione na rury na zlecenie klienta ukraińskiego (zwanego dalej klientem), który następnie kupi rury od Wnioskodawcy.

Wnioskodawca nie będzie dokonywał zlecenia przerobu. Umowę na przerób zawiera Klient. Wnioskodawca działać będzie jedynie jako pełnomocnik Klienta. Klient upoważni Wnioskodawcę do zlecenia w jego imieniu i na jego rachunek przerobu blachy na rury i ewentualnie do zapłaty za dokonany przerób. W przypadku zapłaty za Klienta, Klient zwróci koszt przerobu i zapłaci cenę sprzedaży za rury. Z tytułu zlecenia przerobu przez Klienta ukraińskiego, Wnioskodawca nie pobierze wynagrodzenia, stąd zwrot kosztów przerobu przez Klienta będzie tożsamy z kwotą zapłaconą przez Wnioskodawcę w imieniu Klienta spółce dokonującej przerobu blach na rury. Przerób blachy na rury następuje w całości z materiału w postaci blach, które to blachy wprawdzie stanowią własność Wnioskodawcy ale przerób będzie realizowany na zlecenie Klienta. Następnie po sprzedaży rur zostaną one ze miejsca przerobu w Turcji przetransportowane na Ukrainę. Organizacją transportu zajmie się Klient ukraiński.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00