Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.03.2018, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.44.2018.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.44.2018.1.MM

Czy wartość pieniężna nieodpłatnego świadczenia przysługującego pracownikowi z tytułu wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych, o której mowa w art. 12 ust. 2a updof, a która jest ujmowana przez Spółkę - będącą płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych wobec osób uzyskujących od Spółki przychody ze stosunku pracy i wobec tego zobowiązaną na podstawie art. 31 updof do obliczenia i pobrania zaliczek na podatek dochodowy od tych osób - jako jeden z elementów dochodu danego pracownika, zgodnie z art. 32 ust. 2 updof, obejmuje również koszty użytkowania samochodu w postaci opłat eksploatacyjnych, a zwłaszcza zużywanego paliwa?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 stycznia 2018 r. (data wpływu 31 stycznia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka zatrudnia pracowników na podstawie umów o pracę, wobec których pełni rolę płatnika.

Spółka udostępnia swoim pracownikom samochody, które wykorzystywane są do celów służbowych jak i prywatnych. Pracownicy dysponują samochodami na podstawie protokołów zdawczo - odbiorczych. Protokół opisuje sposób użytkowania samochodu oraz obowiązki, jakie mają wykonywać strony by prawidłowo eksploatować samochody. Do protokołu dołączony jest także załącznik zawierający instrukcje gospodarowania samochodami służbowymi w spółce, kartę tankowań oraz oświadczenie pracownika dotyczące wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych. Pracodawca w protokole zobowiązał się do ponoszenia wszelkich wydatków, które pozwolą pracownikowi prawidłowo używać powierzony samochód, w tym wydatki związane z paliwem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00