Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.02.2018, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.17.2018.1.IP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.17.2018.1.IP

Podatek od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z planowanym projektem pn. Budowa infrastruktury kajakowej (...).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 stycznia 2018 r. (data wpływu 16 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z planowanym projektem pn. Budowa infrastruktury kajakowej (...) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z planowanym projektem pn. Budowa infrastruktury kajakowej (...).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina realizuje projekt pod nazwą Budowa infrastruktury kajakowej (...). Projekt ten polega na budowie infrastruktury kajakowej rozpoczynając od miejscowości A, a kończąc na Parku Jordanowskim w B.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

  • budowę 7 przystani kajakowych, w tym 6 punktów przystankowych i 1 punktu przesiadkowego służącego do przenoszenia kajaków,
  • budowę urządzeń wodnych w postaci pomostów stałych drewnianych (8 kompletów składających się z 8 podkładów drewnianych o wymiarach 80x300 m i 8 podkładów drewnianych o wymiarach 200x300 m) wraz z podkładami zejściowymi (4 komplety) i schodami zejściowymi (4 komplety) oraz rynnami do puszczania kajaków (8 kompletów),
  • budowę w czterech punktach przystankowych miejsc odpoczynkowo-piknikowych.

Przystań nr 1 zlokalizowana w miejscowości A będzie przystanią startową dla organizowanych spływów kajakowych. W miejscowości C (przystań nr 2) konieczne jest wykonanie punktu przesiadkowego służącego do przeniesienia kajaków z uwagi na lokalizację na trasie spływu urządzeń piętrzących wodę dla elektrowni wodnych. Pozostałe przystanie będą punktami przystankowymi. Ponadto w przystani nr 2 w C oraz przystani nr 6 w D będą zlokalizowane miejsca piknikowe wyposażone w stoły, altanę, grill i miejsca na ognisko. Przystanie nr 1 i 5 wyposażone zostaną w ławostoły. Niezależnie od powyższego, przy każdej przystani zostanie utwardzony kruszywem kamiennym (tłuczeń) plac umożliwiający dojazd i rozładunek lub załadunek kajaków. Wszystkie przystanie zostaną wyposażone w kosze na odpady oraz tablicę informacyjną zawierającą nazwę i lokalizację przystani, regulamin korzystania ze szlaku wodnego, informację dotyczącą konieczności stosowania sprzętu asekuracji indywidualnej (kaski, kapoki, itp.), telefony alarmowe. Jednocześnie na starcie i mecie posadowione zostaną tablice informacyjno-promocyjne o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00