Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2017, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.247.2017.1.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.247.2017.1.PS

Ulga badawczo rozwojowa, definicja, koszty pracownicze, amortyzacja warunki odliczenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 września 2017 r. (data wpływu 29 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych między innymi w zakresie:

  • uznania prowadzonej działalności za działalność badawczo rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 - 28 ustawy jest prawidłowe,
  • w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów kwalifikowanych materiałów i surowców bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ulgi badawczo rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

X S.A. jest jednym z największych producentów puzzli w Europie i wiodącym producentem gier planszowych w Polsce. Głównym obszarem działalności Spółki jest produkcja i dystrybucja puzzli, gier planszowych oraz kart do gry jak również sprzedaż zabawek.

Stały rozwój jest priorytetem działalności Spółki. Wnioskodawca od lat uważnie obserwuje i analizuje sytuację na rynku polskim i europejskim, stale zwiększając portfolio produktów. W swoich działaniach Spółka kieruje się potrzebami rynku i analizą trendów międzynarodowych. Jest to podejście biznesowe, nastawione przede wszystkim na umacnianie pozycji rynkowej.

Dział Badań i Rozwoju

W swojej strukturze Spółka posiada zorganizowany, wydzielony organizacyjnie Dział Badań i Rozwoju (dalej: Dział B+R), w ramach którego funkcjonują sekcja gier, puzzli i zleceń, przy czym Spółka nie wyklucza, że w przyszłości nazewnictwo ww. sekcji oraz ich struktura organizacyjna mogą ulec zmianie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00