Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2017, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.20.2017.1.DS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.20.2017.1.DS

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 marca 2017 r. (data wpływu 14 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni prowadząca działalność gospodarczą (dalej Wnioskodawca) zajmuje się sprzedażą detaliczną artykułów spożywczych i prowadzi punkty sprzedaży żywności. Przedsiębiorca oferuje swoim klientom sprzedaż żywności oraz napojów. Sprzedaż produktów odbywa się głównie w kontenerach gastronomicznych. Wnioskodawca sprzedaje gotowe posiłki przygotowane z towarów zamawianych bezpośrednio do poszczególnych punktów sprzedaży.

Wnioskodawca nie zawiera umów o współpracę, z dostawcami łączy go ustna umowa, w której ustalono, że gdy Wnioskodawca potrzebuje konkretnych artykułów spożywczych składa zapotrzebowanie za pośrednictwem ustalonego systemu zamówień. W związku z tym Wnioskodawca ma stałych dostawców.

W każdym punkcie sprzedaży pracownicy spisują konieczność zamówienia konkretnych towarów. Następnie zamówienie przekazywane jest Wnioskodawcy, a ten w zależności od popytu składa zapotrzebowanie u sprawdzonych dostawców. Dostawca zamówiony towar dostarcza do konkretnego punktu sprzedaży. Na każde zamówienie wystawiana jest faktura VAT, która obejmuje tylko i wyłącznie daną dostawę. Po przekazaniu towaru dokonywana jest płatność. Dotychczas płatność była w formie gotówkowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00