Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.12.2016, sygn. 1462-IPPB5.4510.923.16.1.MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB5.4510.923.16.1.MK

w zakresie braku obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia za bilety lotnicze wypłacanego polskiemu pośrednikowi

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 28 września 2016 r. (data wpływu 3 października 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia za bilety lotnicze wypłacanego polskiemu pośrednikowi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 października 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie braku obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia za bilety lotnicze wypłacanego polskiemu pośrednikowi.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

L. Sp. z o.o. (dalej zwany Spółką) jest właścicielem portalu ... i prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie sprzedaży usług reklamowych przez internet dla lekarzy. Spółka prowadzi również ekspansję międzynarodową, w związku z czym pracownicy i zarząd Spółki odbywają podróże zagraniczne, korzystając w głównej mierze z przewoźników lotniczych.

Spółka nawiązała współpracę z polskim biurem podróży, za pośrednictwem którego kupuje m.in. bilety lotnicze realizowane przez zagraniczne przedsiębiorstwa żeglugi powietrznej (zwanego dalej pośrednikiem).

Spółka otrzymuje faktury od biura podróży, gdzie wystawcą jest polskie biuro, podany jest numer rachunku bankowego tegoż biura oraz nie ma informacji na temat linii lotniczej, która będzie usługę realizowała.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00