Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2016, sygn. IPPP3/4512-406/16-3/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-406/16-3/JŻ

Rozliczenie dostaw towarów na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz zastosowanie stawki podatku w wysokości 0%

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2016 r. (data wpływu 2 czerwca 2016 r.), uzupełnionym w dniu 7 czerwca 2016 r. (data wpływu 9 czerwca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia dostaw towarów na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz zastosowania stawki podatku w wysokości 0% jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia dostaw towarów na zasadzie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz zastosowania stawki podatku w wysokości 0%. Wniosek został uzupełniony w dniu 7 czerwca 2016 r. (data wpływu 9 czerwca 2016 r.).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Spółka (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) prowadzi działalność w zakresie obrotu różnego rodzaju wyrobami metalowymi, wymienionymi w Załączniku nr 11 do ustawy o VAT (dalej: Towary). Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT), zarejestrowanym m.in. w Polsce i posiada ważny numer identyfikacji podatkowej nadany dla wykonywania transakcji wewnątrzwspólnotowych.

W ramach przyjętego od lat modelu biznesowego, Spółka nabywa Towary od dostawców, będących zagranicznymi podmiotami gospodarczymi (dalej: Dostawcy) i następnie odsprzedaje Towary na rzecz niemieckiego kontrahenta (dalej: Nabywca). Na podstawie ustaleń z Nabywcą, Towary dostarczane są na terytorium Polski do podmiotów krajowych, które na zlecenie Nabywcy wykonują na nich określone usługi (dalej: Usługodawcy), tj. tzw. usługi na ruchomym majątku rzeczowym, polegające głównie na spawaniu bądź szlifowaniu Towarów. Transport Towarów do Polski organizowany jest przez Dostawców. Po wykonaniu zlecenia przez Usługodawców, Towary są wywożone przez Nabywcę z Polski do Niemiec.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00