Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2016, sygn. IPPB2/4511-396/16-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-396/16-2/JG

Czy w związku dokonaniem powyższych czynności po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy na gruncie u.p.d.o.f.?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 poz. 613) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 maja 2016 r. (data wpływu 30 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wymiany udziałów- jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza wnieść do polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: SPV) posiadane przez niego udziały (dalej: Udziały) w innej spółce kapitałowej z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka Kapitałowa) w ramach transakcji tzw. wymiany udziałów, o której mowa w art. 24 ust. 8a u.p.d.o.f. Wnioskodawca otrzyma udziały w Spółce Kapitałowej wskutek rozwiązania spółki jawnej i przekazania całości posiadanych przez spółkę jawną udziałów w Spółce Kapitałowej na rzecz Wnioskodawcy- wspólnika spółki jawnej. Wnioskodawca na dzień wnoszenia udziałów będzie posiadał w Spółce Kapitałowej bezwzględną większość praw głosu w spółce.

Wymiana udziałów będzie polegać na tym, że Udziały zostaną wniesione przez Wnioskodawcę do SPV w postaci wkładu niepieniężnego na pokrycie podwyższenia kapitału zakładowego SPV. W zamian za nabyte przez SPV Udziały, SPV wyda Wnioskodawcy udziały własne o wartości nominalnej odpowiadającej wartości rynkowej otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego Udziałów. W wyniku przeprowadzonej transakcji SPV uzyska bezwzględną większość praw głosu w Spółce kapitałowej. Na dzień wnoszenia aportu zarówno SPV, jak i Spółka Kapitałowa będą spółkami istniejącymi i zarejestrowanymi w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00