Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.05.2016, sygn. ILPP1/4512-1-150/16-2/JKu, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/4512-1-150/16-2/JKu

Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy obrót z tytułu udzielonych pożyczek powinien być uwzględniany przy wyliczaniu wartości współczynnika struktury sprzedaży.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2016 r. (data wpływu 2 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy obrót z tytułu udzielonych pożyczek powinien być uwzględniany przy wyliczaniu wartości współczynnika struktury sprzedaży jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy obrót z tytułu udzielonych pożyczek powinien być uwzględniany przy wyliczaniu wartości współczynnika struktury sprzedaży.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (zwany także dalej Spółką) prowadzi działalność gospodarczą na rynku nieruchomości. Zakres działalności Spółki obejmuje dwa podstawowe obszary. Po pierwsze, Spółka zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami oraz wynajmem nieruchomości własnych lub dzierżawionych. Po drugie, Wnioskodawca tworzy spółki zależne w celu realizowania inwestycji deweloperskich (jedna ze spółek zajmuje się na ten moment wynajmowaniem posiadanej nieruchomości). W związku z tym Wnioskodawca tworzy spółki zależne, w których jest zazwyczaj 100% udziałowcem, opłaca kapitał podstawowy, z którego zazwyczaj finansowany jest zakup gruntu, a następnie spółki te realizują konkretną inwestycję deweloperską.

Wpisany w Krajowym Rejestrze Sądowym przedmiot działalności Spółki obejmuje:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00