Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2016, sygn. ITPB1/4511-456/16/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

Czy w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, należności uzyskiwane przez Wnioskodawcę w związku z udostępnianiem, na podstawie umów o podobnym charakterze do umów najmu lub dzierżawy, Spółce B lub Partnerowi powierzchni na Stronie internetowej, będą mogły podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% na podstawie przepisów ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 19 maja 2016 r. (data wpływu 23 maja 2016 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie formy opodatkowania oraz stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 maja 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie formy opodatkowania oraz stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania w Polsce, która podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) w Polsce. Wnioskodawca jest jednym z udziałowców spółki zawiązanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i w rezultacie posiadającą w Polsce nieograniczony obowiązek podatkowy w zakresie podatku dochodowego (dalej jako: Spółka A). Wnioskodawca zamierza odpłatnie nabyć do swojego majątku prywatnego od Spółki A prawa do strony internetowej, która z uwagi na swoją zawartość i funkcje powinna być klasyfikowana jako portal internetowy lub internetowy serwis informacyjny (dalej jako: Strona internetowa lub Portal internetowy). Poprzez odpłatne nabycie Strony internetowej rozumie się w danym przypadku kupno zespołu praw majątkowych, składających się na Stronę internetową, w skład których wchodzą m.in.: program komputerowy (kod źródłowy), utwory zamieszczone na stronie, dane zebrane w trakcie funkcjonowania strony internetowej (w tym bazy danych użytkowników Strony internetowej), a także rozpoznawalną markę Strony internetowej. Wnioskodawca nie posiada, nie prowadzi oraz nie zamierza posiadać ani prowadzić innych stron internetowych oferujących podobną zawartość, funkcję i cel co Portal internetowy i prowadzony w jego ramach serwis informacyjny. Portal internetowy jest wykorzystywany do prowadzenia pozagospodarczej działalności publicystycznej polegającej na zamieszczaniu na nim artykułów prasowych, aktualności, informacji, wpisów i porad praktycznych w języku polskim, które mogłyby spotkać się w szczególności z zainteresowaniem Polaków mieszkających na stałe na terytorium Niemiec. Portal internetowy jest bowiem jako całość, wraz ze wszystkimi jego elementami i funkcjami, poświęcony bieżącym sprawom niemieckiej Polonii. Dla celów niniejszego wniosku można wyróżnić następujące obszary lub fragmenty Portalu internetowego, z których część jest posegregowana w sekcje tematyczne (zakładki), a część ma charakter wyłącznie funkcjonalny:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00