Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2015, sygn. ILPP1/443-946/14-4/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-946/14-4/TK

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji przez komornika oraz konieczności wystawienia korekty faktury VAT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia brak daty (data wpływu 9 października 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 13 stycznia 2015 r. (data wpływu 15 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji przez komornika oraz konieczności wystawienia korekty faktury VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji przez komornika oraz konieczności wystawienia korekty faktury VAT. Wniosek uzupełniono w dniu 15 stycznia 2015 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Dnia 29 października 2013 r. komornik sądowy w drodze licytacji sprzedał należącą do Zainteresowanego nieruchomość zabudowaną i wystawił w imieniu Wnioskodawcy fakturę VAT. Opisana nieruchomość stała się własnością Zainteresowanego w drodze darowizny, natomiast wzniesiony budynek jednorodzinny został wybudowany z majątku prywatnego Wnioskodawcy, a nie z majątku firmowego. Koszty związane z budową nie stanowiły kosztów uzyskania przychodów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Nieruchomość będąca przedmiotem wniosku nie znajduje się pod adresem prowadzonej działalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00