Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.06.2015, sygn. ITPP1/4512-281/15/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-281/15/AP

Czy w świetle przestawionego stanu faktycznego może Pan korzystać ze zwolnienia w podatku od towarów i usług, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług? Czy świadczone przez Panią usługi należy kwalifikować jako usługi doradcze, o których mowa w art. 113 ust. 13 pkt. 2 lit. b) ustawy o VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 9 marca 2015 r. (data wpływu 10 marca 2015 r.), uzupełnionym w dniu 3 czerwca 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 marca 2015 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 3 czerwca 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pan działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług księgowych oraz kadrowo-płacowych. W ramach ww. usług na podstawie otrzymanych od podatnika dokumentów księgowych wykonuje czynności typowo techniczne, polegające na zaewidencjonowaniu ich do poszczególnych rejestrów oraz księgi podatkowej i na tej podstawie przygotowaniu odpowiedniej deklaracji podatkowej. Dokumenty księgowe przekazane przez podatników są przez nich dekretowane, tj. zakwalifikowane do poszczególnych rodzajów kosztów i te decyzje nie są przez Pana zmieniane. W oparciu o powyższe przygotowuje Pan deklaracje podatkowe, które podatnicy osobiście podpisują po uprzednim ewentualnym skorygowaniu wartości poszczególnych pozycji, np. w zakresie zaliczenia VAT w danym miesiącu lub miesiącach następnych, kwoty zwrotu lub przeniesienia nadwyżki podatku na następne miesiące, itp. Natomiast usługi kadrowo-płacowe polegają na odpowiednim gromadzeniu dokumentów w aktach osobowych pracowników przekazanych Panu przez podatników. Listy płac podpisują osobiście podatnicy i oni również przekazują pracownikom kwoty należnych wynagrodzeń za pracę, jak również przekazują należne podatki od wynagrodzeń. Nadmienił Pan, że nie posiada uprawnień doradcy podatkowego. Ponadto nie ma Pan pełnomocnictw do występowania w imieniu podatników przed odpowiednimi organami podatkowymi i sądowymi. Pana obroty w roku 2014 nie przekroczyły kwoty 150.000 zł i nie przewiduje przekroczenia tej kwoty w roku bieżącym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00