Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.05.2015, sygn. ITPP1/4512-157/15/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-157/15/BS

Usługi pozyskania klienta są niezbędnym elementem świadczenia usług pośrednictwa w świadczeniu usług finansowych i korzystają ze zwolnienia, o którym mowa w powołanym przepisie art. 43 ust. 1 pkt 37 i 38 ustawy, o ile Wnioskodawca nie będzie wykonywał czynności określonych w art. 43 ust. 15 ustawy.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 lutego 2015 r. (data wpływu 11 lutego 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług pośrednictwa finansowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca od 2007 r. prowadzi działalność gospodarczą w ramach, której zajmuje się pośrednictwem finansowym na rzecz banków i ubezpieczycieli, na podstawie zawartych umów, jak też współpracuje z innymi pośrednikami. Współpraca ta polega na wzajemnym przekazywaniu sobie klientów, tzn. w momencie gdy Wnioskodawca nie dysponuje ofertą jakiej oczekiwałby klient/kredytobiorca przekazuje obsługę danego klienta innemu pośrednikowi X, który przedstawia mu oferty innych banków. Przekazanie klienta ogranicza się do skontaktowania potencjalnego kredytobiorcy z pośrednikiem X, bez wykonywania jakichkolwiek innych czynności, W zamian za pozyskanie klienta dla pośrednika X, Wnioskodawcy należy się od niego wynagrodzenie prowizyjne płatne przy zawarciu umowy przez danego kredytobiorcę z bankiem. W przypadku gdy do umowy nie dojdzie - wynagrodzenie nie przysługuje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00