Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.05.2015, sygn. ITPP2/5412-278/15/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/5412-278/15/RS

Podstawa opodatkowania z tytułu wymiany barterowej oraz zastosowanie art. 32 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 6 marca 2015 r. (data wpływu 10 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania z tytułu wymiany barterowej i wskazania, czy w odniesieniu do wynagrodzenia znajdzie zastosowanie przepis art. 32 ustawy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie określenia podstawy opodatkowania z tytułu wymiany barterowej i wskazania, czy w odniesieniu do wynagrodzenia znajdzie zastosowanie przepis art. 32 ustawy.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.

Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. Gospodarka wodociągowa prowadzona jest w taki sposób, że świadczenie usług w zakresie zaopatrzenia w wodę, jak i zarząd przeznaczonym do tego celu majątkiem realizuje prywatny przedsiębiorca, będący osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą (dalej: Przedsiębiorca"). Odbywa się na to na podstawie umowy użyczenia z dnia 11 sierpnia 2009 r. (dalej: Umowa). Umowa została zawarta na okres 10 lat. Na podstawie Umowy Gmina przekazała Przedsiębiorcy w użytkowanie urządzenia infrastruktury wodociągowej oraz powierzyła mu je do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Umowa szczegółowo reguluje przy tym obowiązki Przedsiębiorcy, polegające m. in. na: wydobywaniu wody wraz z uzdatnianiem i dostarczaniem jej odbiorcom, zawieraniu umów na dostawę wody ze wszystkimi jej odbiorcami, przedstawianiu kalkulacji kosztów do ustalenia taryfy za dostawy wody, fakturowaniu i rozliczaniu opłat za pobraną wodę, poboru należności, nadzoru technicznego nad eksploatacją sieci i wykonanymi remontami, usuwaniu wszelkich awarii i usterek technicznych sieci, remontach i wymianie wyeksploatowanych i uszkodzonych urządzeń, ponoszeniu wszelkich kosztów związanych z eksploatacją sieci wodociągowej (w tym opłat za: badania wody, pobór energii elektrycznej, monitoring wodociągów, korzystanie ze środowiska, dozór techniczny, czynności serwisowe stacji uzdatniania wody, podatek od nieruchomości), prowadzeniu prac obsługi codziennej, zapewnieniu sprawności urządzeń wodociągowych i dostaw wody o wymaganej ilości, pod odpowiednim ciśnieniem, w sposób ciągły i niezawodny, a także zapewnieniu należytej jakości dostarczanej wody.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00