Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2015, sygn. ITPB1/415-1241/14/WM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1241/14/WM

Czy w przypadku sprzedaży powyższego kiosku Wnioskodawczyni jest zobowiązana do opłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2014 r. (data wpływu) uzupełnionym pismem z dnia 12 marca 2015 r. (data wpływu 16 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży kiosku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 grudnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży kiosku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni z uwagi na zły stan zdrowia oraz wiek, w dniu 30 listopada 2014 r. zakończyła prowadzenie działalności gospodarczej opodatkowanej zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Działalność ta polegała na prowadzeniu kwiaciarni w wybudowanym we własnym zakresie w 1979 r. kiosku drewnianym, a od 1998 r. kiosku blaszanym. Kiosk ten został wybudowany na gruncie dzierżawionym od Urzędu Miasta i nie jest stale związany z gruntem (może być przeniesiony w inne miejsce). Kiosk nigdy nie był składnikiem majątkowym prowadzonej działalności gospodarczej i nie był amortyzowany. Drobne naprawy wykonywane były we własnym zakresie z prywatnych środków Wnioskodawczyni.

W uzupełnieniu wniosku Wnioskodawczyni wskazała, że sprzedaż powyższego kiosku nastąpiła w 2014 r. Wydatki na wybudowanie tego kiosku Wnioskodawczyni poniosła ze środków osobistych, kiosk w jej ocenie spełniał przesłanki do zaliczenia go do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych o których mowa w art. 22a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kiosk ten nigdy nie był wprowadzony do ewidencji środków trwałych, ale był wykorzystywany w działalności gospodarczej - prowadzona w nim była sprzedaż.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00