Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.01.2015, sygn. ITPP1/443-1221/14/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1221/14/MS

Brak opodatkowania dostawy łodzi.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2014 r. (data wpływu 6 października 2014 r.), uzupełnionym w dniu 8 grudnia 2014 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania dostawy łodzi - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2014 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 8 grudnia 2014 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy łodzi.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pani działalność gospodarczą w zakresie usług hotelarskich, wynajmu pokoi turystom. Prowadziła Pani również działalność w zakresie organizacji turystycznych rejsów po morzu - wg klasyfikacji PKD 50.10.Z - transport morski i przybrzeżny pasażerski. W prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej w zakresie rejsów wędkarskich i turystycznych wykorzystywała Pani łódź, która została zakupiona przez Pani męża w czerwcu 2010 r. Wskazała Pani, że mąż w tym czasie nie prowadził działalności gospodarczej i nie prowadzi jej do dnia złożenia niniejszego wniosku. Łódź zakupił od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej (i niebędącej podatnikiem podatku od towarów i usług) do majątku wspólnego (pomiędzy Panią a mężem istnieje ustawowa wspólność majątkowa małżeńska). Następnie Pani mąż wyremontował łódź, a gdy była już zdatna do używania, wyraził zgodę na wykorzystywanie jej w Pani działalności gospodarczej. W dniu 16 czerwca 2011 r. wprowadziła Pani łódź do ewidencji środków trwałych i począwszy od lipca 2011 r. dokonywała odpisów amortyzacyjnych zaliczając je do kosztów uzyskania przychodu. Do końca lipca 2014 r. wykorzystywała Pani łódź w działalności gospodarczej, a następnie zadecydowała, że nie będzie dłużej prowadzić działalności w tym zakresie. W związku z podjętą decyzją w dniu 1 sierpnia 2014 r. łódź została wykreślona z ewidencji środków trwałych (zaprzestano dokonywania odpisów amortyzacyjnych) i na podstawie protokołu łódź została przekazana na potrzeby własne. Następnie po otrzymaniu oferty zakupu - we wrześniu 2014 r. - łódź została sprzedana przez Panią (i męża) osobie fizycznej - nieprowadzącej działalności gospodarczej i niemającej statusu podatnika VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00