Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2014, sygn. IBPP4/443-536/13/LG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-536/13/LG

Opodatkowanie transferu czasowego i definitywnego zawodników do innych klubów sportowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z 18 października 2013 r. (data wpływu 24 października 2013 r.), uzupełnionym pismem z 22 stycznia 2014 r. (data wpływu 27 stycznia 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transferu czasowego i definitywnego zawodników do innych klubów sportowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 października 2013 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transferu czasowego i definitywnego zawodników do innych klubów sportowych.

Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 22 stycznia 2014 r. będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z 15 stycznia 2014r. znak: IBPP4/443-536/13/LG.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, prowadzi działalność gospodarczą związaną ze sportem i jest podatnikiem podatku od towarów i usług. W myśl przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2010 r. Nr 127 poz. 857 ze zm.) jest również klubem sportowym. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w celu osiągnięcia zysku. W umowie spółki widnieje zapis przewidujący możliwość wypłacania udziałowcom dywidendy, jednak sytuacja taka jeszcze nie nastąpiła, gdyż do chwili składania niniejszego wniosku spółka nie wykazała zysku. Jednym z celów spółki jest działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu. Prowadząc drużynę piłki ręcznej organizuje i bierze udział w meczach ligowych i sparingowych piłki ręcznej, w wydarzeniach związanych z promowaniem sportu i rekreacji oraz szkoli zawodników. W ramach prowadzonej działalności spółka zawiera z zawodnikami kontrakty o przynależności klubowej oraz świadczy usługi czasowego i definitywnego transferu zawodników. Transfer czasowy (wypożyczenie) polega na czasowym zwolnieniu zawodnika z przynależności klubowej w zamian za pieniężny ekwiwalent otrzymywany od innego klubu. Analogicznie, transfer definitywny polega na definitywnym zwolnieniu zawodnika z przynależności klubowej w zamian za pieniężny ekwiwalent otrzymywany od innego klubu.

W uzupełnieniu wniosku z 22 stycznia 2014 r. wnioskodawca wskazał, że jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której aktem założycielskim regulującym podstawowe aspekty jej funkcjonowania jest umowa spółki, a nie statut. Ilekroć więc w pytaniach skierowanych przez organ jest mowa o statucie, celach statutowych itp., odpowiedzi na te pytania Wnioskodawca udziela w oparciu o umowę spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00