Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.09.2014, sygn. ILPP4/443-309/14-5/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-309/14-5/BA

Podatek od towarów i usług w zakresie uznania otrzymanych dokumentów obciążeniowych jako dokumentów potwierdzających import usług, podstawy opodatkowania w imporcie usług oraz sposobu udokumentowania kosztów reklamacji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 9 czerwca 2014 r. (data wpływu 16 czerwca 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 12 września 2014 r. (data wpływu 16 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  • nieprawidłowe w zakresie uznania otrzymanych dokumentów obciążeniowych jako dokumentów potwierdzających import usług,
  • prawidłowe w zakresie podstawy opodatkowania w imporcie usług oraz sposobu udokumentowania kosztów reklamacji.

UZASADNIENIE

W dniu 16 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania otrzymanych dokumentów obciążeniowych jako dokumentów potwierdzających import usług, podstawy opodatkowania w imporcie usług oraz sposobu udokumentowania kosztów reklamacji. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 12 września 2014 r. (data wpływu 16 września 2014 r.) o opis sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą prawną z siedzibą w Polsce. W ramach działalności gospodarczej dokonuje sprzedaży towarów handlowych (kanały wentylacyjne wraz z osprzętem) na rynek niemiecki na rzecz klientów niemieckich (zwanych dalej Ostatecznym Klientem). Zakupy dokonuje on u producenta mającego siedzibę na terenie Polski (zwanego dalej Producentem). Zainteresowany stosuje ogólne warunki sprzedaży w stosunku do Ostatecznych Klientów wg takich samych zasad, które funkcjonują u Producenta towaru dla Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00