Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.10.2014, sygn. ILPP2/443-717/14-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-717/14-2/SJ

W czyim imieniu i na czyją rzecz Komornik Sądowy winien wystawić fakturę VAT dokumentującą dostawę nieruchomości?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym reprezentowanego przez Radcę Prawnego, przedstawione we wniosku sygnowanym datą 6 czerwca 2014 r. (data wpływu 2 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości udokumentowania fakturą VAT dostawy w trybie licytacji nieruchomości niebędącej w chwili licytacji własnością dłużnika jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości udokumentowania fakturą VAT dostawy w trybie licytacji nieruchomości niebędącej w chwili licytacji własnością dłużnika.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca będący Komornikiem Sądowym dokonał w postępowaniu egzekucyjnym zajęcia nieruchomości gruntowych (), zabudowanych budynkiem handlowo -usługowym.

W dacie wszczęcia postępowania egzekucyjnego wyżej wymienione zabudowane nieruchomości gruntowe, na prawach ustawowej wspólności majątkowej małżeńskiej, stanowiły współwłasność dłużnika. Rzeczone nieruchomości związane były z prowadzoną uprzednio przez dłużnika działalnością gospodarczą, z tytułu prowadzenia której posiadał on status zarejestrowanego czynnego podatnika podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00