Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2014, sygn. ITPB2/436-50a/14/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

1) Czy w wariancie 1 zachodzi konieczność dokonania zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych od ewentualnego podwyższenia kapitału zakładowego ze środków pochodzących z pożyczek i odsetek od pożyczek, w sytuacji gdy tenże podatek od pożyczek udzielonych Spółce został już zapłacony w czasie gdy Spółka otrzymała te pożyczki?
2) Czy w wariancie 2 zachodzi konieczność dokonania zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych od ewentualnego podwyższenia kapitału zakładowego ze środków pochodzących z pożyczek i odsetek od pożyczek, w sytuacji gdy tenże podatek od pożyczek udzielonych Spółce został już zapłacony w czasie gdy Spółka otrzymała te pożyczki?
3) Czy pożyczka udzielona Spółce przez wspólnika w dniu 30 września 2004 r. w wysokości 2 000 000 USD, od której nie zapłacono tegoż podatku, bo umowa została zawarta w Luksemburgu, też będzie zwolniona z opodatkowania?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 lutego 2014 r. (data wpływu 28 lutego 2014 r.), uzupełnionym w dniu 22 maja 2014 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania zmiany umowy spółki w postaci podwyższenia jej kapitału zakładowego poprzez ustanowienie nowych udziałów w spółce, które zostaną odpłatnie nabyte przez wspólników spółki (zapłata poprzez potrącenie) lub poprzez ustanowienie nowych udziałów w spółce, objętych przez wspólników spółki w zamian za aport stanowiący wierzytelność przysługującą im od spółki z tytułu udzielonych pożyczek wraz z odsetkami .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00