Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.12.2013, sygn. ILPP4/443-444/13-2/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-444/13-2/BA

Jak w świetle obowiązujących przepisów ustawy o VAT Wnioskodawca powinien potraktować usługę magazynowania, tj. usługę przechowywania wraz z szeroko rozumianą obsługą magazynu zgodnie z art. 28b (zasada ogólna) czy też art. 28e (miejsce położenia nieruchomości)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2013 r. (data wpływu 26 września 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usługi przechowywania wraz z szeroko rozumianą obsługą magazynu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usługi przechowywania wraz z szeroko rozumianą obsługą magazynu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca zajmuje się produkcją części metalowo-gumowych, mających zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym. Zainteresowany dokonuje sprzedaży swoich wyrobów gotowych zarówno bezpośrednio jak i za pośrednictwem składów konsygnacyjnych zlokalizowanych na terenie innych krajów należących do Unii Europejskiej.

Część odbiorców współpracujących poprzez wykorzystanie składu konsygnacyjnego akceptuje tylko dostawy za pośrednictwem dostawców usług centrów logistycznych zarządzających składem konsygnacyjnym (tzw. LLZ - ).

W celu dokonania sprzedaży za pośrednictwem składu konsygnacyjnego Wnioskodawca w pierwszej kolejności dokonuje przemieszczenia swoich wyrobów do składów zarządzanych poprzez wybranego dostawcę usług LLZ. Dostawcy tych usług świadczą oprócz przechowywania wyrobów Zainteresowanego w magazynach do czasu ich sprzedaży na rzecz jego klienta szereg innych pomocniczych czynności, które same w sobie nie stanowią celu, jednak składają się na jedną usługę kompleksową zwaną dalej łącznie usługą magazynowania. Kompleksowa usługa magazynowania obejmuje w swoim zakresie przechowywanie towarów - przyjmowanie towarów do magazynu, ich umieszczanie na odpowiednich półkach magazynowych, pakowanie, wydawanie, rozładunek i załadunek, zapewnienie dostaw do odbiorcy w ilościach i czasie wskazanym przez odbiorcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00