Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2013, sygn. ITPP3/443-134a/13/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-134a/13/AT

Rozpoznanie importu usług w związku z nabyciem usługi leasingu samochodu osobowego, opodatkowanie tej czynności oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku nabyciem tej usługi.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2013 r. (data wpływu 22 marca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 26 kwietnia 2013 r. (data wpływu 6 maja 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • uznania czynności nabycia usługi leasingu samochodu osobowego od kontrahenta z Niemiec za import usług i opodatkowania tej czynności według stawki VAT 23% jest nieprawidłowe,
  • prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem tej usługi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 marca 2013 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 6 maja 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności nabycia usługi leasingu samochodu osobowego od kontrahenta z Niemiec za import usług i opodatkowania tej czynności według stawki VAT 23% oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem tej usługi.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka (przyszły leasingobiorca) zamierza zawrzeć z osobą prawną (podatnik zarejestrowany w Niemczech, posiada NIP UE) umowę leasingu operacyjnego. Przedmiotem leasingu będzie samochód osobowy należący do leasingodawcy. Miejscem świadczenia usługi najmu oraz siedzibą leasingobiorcy ma być Polska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00