Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2012, sygn. IPPP2/443-377/12-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-377/12-2/MM

zgłoszeniem identyfikacyjnym winny zostać objęte wszystkie punkty, w których są wykonywane czynności mające związek z prowadzoną przez Wnioskodawcę działalnością osiąganiem obrotów z tytułu sprzedaży (przyjmowania zakładów wzajemnych)

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku, który wpłynął do tut. Organu podatkowego w dniu 16 kwietnia 2012r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zasad ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie braku obowiązku wykazania w zgłoszeniu identyfikacyjnym dla celów rejestracji NIP wszystkich miejsc prowadzenia działalności jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 kwietnia 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zasad ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie obowiązku wykazania w zgłoszeniu identyfikacyjnym dla celów rejestracji NIP wszystkich miejsc prowadzenia działalności.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

T S.A prowadzi działalność w zakresie gier hazardowych. Sprzedaż prowadzona jest w punktach przyjmowania zakładów zwanych kolekturami. Sprzedaż w punktach jest prowadzona przez pracowników Spółki lub na podstawie umów agencyjnych (wcześniej umowy zlecenia). Spółka rozróżnia trzy typy kolektur:

  1. C1, dla których T posiada tytuł prawny do lokalu na podstawie zawartej umowy najmu i pracują w nich osoby zatrudnione na mocy umowy o pracę lub zlecenie zawartej z T,
Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00