Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.02.2012, sygn. ITPB2/415-1055/11/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-1055/11/RS

Powstanie przychodu pracowników z tytułu wykupu przez Spółkę abonamentów na miejsca parkingowe.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 listopada 2011 r. (data wpływu 18 listopada 2011 r.), uzupełnionym w dniu 16 stycznia 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu pracowników z tytułu wykupu przez Wnioskodawcę abonamentów na miejsca parkingowe - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 16 stycznia 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu pracowników z tytułu wykupu przez Wnioskodawcę abonamentów na miejsca parkingowe.

We wniosku tym został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest podmiotem działającym w branży informatycznej. W ostatnim czasie zmienił lokalizację biura. Nowe biuro znajduje się w części miasta, w której nie ma płatnych stref parkingowych, jednakże z uwagi na system wąskich i często jednokierunkowych ulic znalezienie wolnego miejsca do zaparkowania samochodu jest niezwykle trudne. Sytuację tę potęguje fakt, iż nowe biuro znajduje się w kompleksie kilku biurowców, w których łącznie pracuje kilkaset osób. W związku z powyższym (wąskie i liczne jednokierunkowe ulice oraz duża ilość osób szukających miejsca i parkujących samochody - często w tym samym czasie) pracownicy Wnioskodawcy każdego dnia długotrwale szukali wolnego miejsca do zaparkowania samochodu, którym przyjeżdżali do pracy. W rzeczywistości czynność ta polegała na sukcesywnym oddalaniu się od miejsca pracy z brakiem możliwości szybkiego zawrócenia. W konsekwencji dochodziło do częstych spóźnień co skutkowało dla Wnioskodawcy stratami w zakresie możliwości płynnego świadczenia usług informatycznych wymagających niejednokrotnie szybkiego reagowania na prośby/sygnały od klientów Wnioskodawcy. Ponadto Wnioskodawca miał ograniczoną możliwość planowania zadań oraz zarządzania zasobami ludzkimi w ramach przydzielania projektów na początku danego dnia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00