Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2011, sygn. ILPP4/443-185/11-2/PG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-185/11-2/PG

Czy Wnioskodawca może wystawić jedną fakturę wewnętrzną za dany okres, który pobrał towar z magazynu konsygnacyjnego, dokumentującą pobranie tego towaru a stanowiąca dla niego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 23 lutego 2011 r. (data wpływu 28 lutego 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia jednej faktury wewnętrznej z tytułu pobrania surowca z magazynu konsygnacyjnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lutego 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia jednej faktury wewnętrznej z tytułu pobrania surowca z magazynu konsygnacyjnego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług oraz zarejestrowanym podatnikiem dla transakcji wewnąrzwspólnotowych.

Współpracuje on od 2007 r. z kontrahentem posiadającym siedzibę na terytorium Unii Europejskiej i będącym zarejestrowanym w kraju swojej siedziby podatnikiem podatku od wartości dodanej VAT, który to kontrahent nie jest zarejestrowany w Polsce jako podatnik VAT czynny lub zwolniony.

Zainteresowany nie posiada umowy ramowej dotyczącej dostawy przez tego kontrahenta dla niego surowca niezbędnego mu do produkcji przez niego wyrobów, lecz układa współpracę na podstawie składanych na bieżąco zamówień dotyczących surowca dostarczanego przez kontrahenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00