Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2011, sygn. ITPB2/415-627/11/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-627/11/MM

Ulga rehabilitacyjna - dojazd na turnus rehabilitacyjny własnym samochodem osobowym.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2011 r. (data wpływu 7 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków z tytułu dojazdu własnym samochodem na turnus rehabilitacyjny - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 lipca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków z tytułu dojazdu własnym samochodem na turnus rehabilitacyjny.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą niepełnosprawną o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (II grupa inwalidztwa) i w miesiącu sierpniu bieżącego roku zamierzał skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku rehabilitacyjnym. Na ww. turnus rehabilitacyjny Wnioskodawca został skierowany przez lekarza w związku z dysfunkcją narządu ruchu, schorzeniem układu krążenia, cukrzycą typu II, schorzeniami gastrycznymi i innymi. Takie samo skierowanie uzyskała również małżonka Wnioskodawcy, która razem z Nim będzie przebywała na turnusie rehabilitacyjnym. Ww. turnus będzie trwał 14 dni i w jego trakcie Wnioskodawca i Jego małżonka będą korzystali z niezbędnych zabiegów rehabilitacyjnych. Na turnus rehabilitacyjny i z powrotem Wnioskodawca zamierzał jechać własnym samochodem osobowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00