Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2009, sygn. ILPB3/423-306/09-4/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-306/09-4/EK

1. Czy Spółka jest kontynuatorem zawartych umów leasingu?
2. Czy też mamy do czynienia z zupełnie nowymi umowami, które powinny być oceniane pod kątem obowiązujących przepisów prawa podatkowego czy spełniają warunki umów leasingu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej reprezentowanej przez Pełnomocnika przedstawione we wniosku z dnia 27 kwietnia 2009 r. (data wpływu 30 kwietnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • następstwa prawnego w kontekście wniesionych w ramach wkładu niepieniężnego umów leasingu operacyjnego jest nieprawidłowe,
  • możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat leasingowych ponoszonych przez Spółkę jest prawidłowe,
  • prawa do nabycia przez Spółkę przedmiotu umowy leasingu operacyjnego za cenę wynikającą z tej umowy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 kwietnia 2009 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 25 czerwca 2009 r. (data wpływu 29 czerwca 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie podatkowych skutków cesji umowy leasingu operacyjnego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W dniu () został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym podmiot o firmie P() Spółka Akcyjna. Aportem do Spółki Akcyjnej wniesiono, jako wkład niepieniężny przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55 - 55 Kodeksu cywilnego (jednoosobową działalność gospodarczą) prowadzoną pod nazwą X, wpisanej do ewidencji działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00