Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.01.2009, sygn. IP-PP2-443-1825/08-2/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-1825/08-2/BM

Zastosowanie szczególnej procedury VAT marża dla monet, które nie są zwykle używane jako środek płatniczy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 08 grudnia 2008r. (data wpływu 10 grudnia 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla monet, które nie są zwykle używane jako środek płatniczy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 grudnia 2008r. 2008r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług zastosowania szczególnej procedury VAT marża dla monet, które nie są zwykle używane jako środek płatniczy.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawcy prowadzi działalność w zakresie handlu numizmatami. Strona nabywa drogą wymiany, od Narodowego Banku Polskiego, monety obiegowe, których emisje uświetniają między innymi ważne wydarzenia historyczne, prezentują postacie historyczne itp. NBP nie traktuje ich jako monety kolekcjonerskie, ich cena jest równa nominałowi. Monety te następnie Podatnik sprzedaje zainteresowanym jako monety kolekcjonerskie po cenie wyższej niż wartość nominalna. Monety te najczęściej nie są używane jako środek płatniczy pomimo, że środkiem takim są i mogą być jako takie używane.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00