Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2008, sygn. IPPP1-443-446/07-2/IZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-446/07-2/IZ

Czy prawidłowe jest stanowisko, iż Spółce przysługiwać będzie prawo do dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o otrzymane od kontrahentów faktury korygujące w przypadku, których będą oni stosować wskazaną powyżej uproszczoną metodologię dotyczącą wystawiania faktur korygujących oraz umieszczanych na nich referencji do faktur pierwotnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 31.10.2007r. (data wpływu 05.11.2007r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o otrzymane od kontrahentów faktury korygujące - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31.10. 2007r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku naliczonego w oparciu o otrzymane od kontrahentów faktury korygujące.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność polegającą na produkcji sprzętu komputerowego w celu jego dalszej odsprzedaży. Produkcja finalnych wyrobów będzie zlecana przez Spółkę polskiemu podmiotowi (zwany dalej Wytwórcą), który we własnej fabryce wykonywać będzie na rzecz Spółki usługi produkcyjne.

Dla potrzeb produkcji wykonywanej w fabryce należącej do Wytwórcy, Spółka będzie nabywać podzespoły od dostawców krajowych oraz zagranicznych, zarówno z państw Unii Europejskiej (zwana dalej UE), jak i spoza UE, w większości zarejestrowanych dla potrzeb VAT w Polsce. Zgodnie z planowanym schematem działalności Spółki, podzespoły stosowane w produkcji sprzętu przesyłane będą przez dostawców do magazynu zlokalizowanego na terytorium Polski, w tym również w ramach składu celnego. Na podstawie aktualnego zapotrzebowania, towary będą w sposób ciągły pobierane ze składu przez Wytwórcę i wykorzystywane w procesie produkcyjnym. W oparciu o informacje dotyczące faktycznych pobrań towarów z magazynu, dostawcy wystawiać będą na rzecz Spółki faktury VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00